KRİPTO PARA

Kucoin Shares Biter Mi?

Kucoin, Çin merkezli bir borsa olarak, yatırımcıları kendisine bağlamayı başaran ve hızla büyümekte olan bir trend yakalamıştır. Kucoin’i diğer kripto para birimlerinden ayıran ve bu kadar talep görmesinin en temel nedeni fazla pay dağıtmasıdır.

Kucoin Shares (KCS) Nedir?

Ethereum tabanlı bir coin olan Kucoin, Ethereum kullanılarak geliştirilen bir coin olarak öze çarpmaktadır. Çin’de bulunan geliştirme ekibi tarafından ilk olarak 12 Ekim 2017 yılında ilan edilen Kucoin, kullanım olarak yalnızca kendi sitesi üzerinden hizmet vermektedir.

Ancak, her zaman kullanıcılar tarafından KCS’lerin diğer kripto para birimlerine çevrilmesi mümkündür. Genel kapsamda, Tether, Ethereum ve Bitcoin gibi kripto para birimleri üzerinden yapılan tüm işlemlere ek olarak, bu borsalarda bazı coinler kukoin shares üzerinden de işlem görmektedir.

Kucoin Shares Pay Dağıtımı Nasıl Oluyor?

Bu iki şekilde gerçekleşmektedir. Birincisi, Binance borsasında olduğu gibi, her kullanıcının sahip olduğu referans linki ile sağlanmaktadır. Eğer bir kullanıcının sitede üyeliği var ise, bu üyelik ile oluşan referans linki sayesinde, siteye arkadaş davet edilebilmektedir. Davet edilen her kişiden alınmakta olan komisyonun %40’ı, üyenin hesabına aktarılmaktadır. Yani üye tarafından siteye kazandırılan her yeni kişi için gelir elde edilmektedir.

İkincisi ise, sahip olunan Kucoin Shares’ler ile yapılmaktadır. Kucoin Shares tokenlerine sahip olan herkese, alım satım sırasında alınan komisyonun %50’si, Kucoin Shares sahiplerine dağıtılmaktadır. Bu durumda, ne kadar çok KCS var ise, o kadar çok gelir sağlanmış olmaktadır. Bu da, Kucoin borsasında basit bir işlem bile yapılsa, borsanın karına ortak olunmaktadır.

Kucoin Shares Nasıl Alınır?

Türkiye’de alt coin işlemlerinin gerçekleştirilebileceği bir borsa bulunmamaktadır. Bu nedenle yurt dışı borsalarının kullanılması gerekmektedir. KCS, zaten Kucoin borsasının para birimi olduğu için, Kucoin Shares satın almak için kendi borsasını kullanmak gerekir. Bunun için en iyi tercih, binance borsasına üye olmaktan geçmektedir.

Binance borsasına yapılacak üyelik işleminin ardından, kullanıcı tarafından bir miktar bitcoin alınması gerekmektedir. Daha sonra binance borsası üzerinden, bu bitcoinlerin KSC ile değiştirilme işlemi yapılabilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı