KREDİLER

Kredi Red 11 Nedir?

Kredi Red 11 Nedir?

Ülkemizin ekonomik durumu sebebi ile insanlarımızın işyerlerinde çalışarak almış oldukları aylık maaşlar artık genel ihtiyaçlarını dahi zor karşılar duruma gelmiştir. Bu nedenle insanlar hem genel ihtiyaçlarını rahat olarak karşılayabilmek hem de ani borçlanma durumlarından kurtulabilmek amacıyla çeşitli bankalara kredi kartı ya da kredi başvurularında bulunarak ani ve genel ihtiyaçlarını karşılayıp kredilerini taksitli bir şekilde ödemek istemektedirler. Yalnız bir konuyu genelde atlamaktadırlar, aylık düzenli kira, faturalar, aidat, doğalgaz vb. gibi düzenli ödemelerinin üzerine bir de kredi taksitleri eklenmektedir.

Bu şekilde olduğu zaman zaten düzenli ödemelerini gerçekleştirirken sıkıntı yaşayan insan bir de kredi ödemesi eklenince daha fazla sıkıntıya girerek ödemelerinin bir kısmını ertelemek ya da atlatmak zorunda kalmaktadır. İleriki dönemde atlattıkları borçlarını kapatabilmek için tekrar bir kredi çekme ihtiyacı duymaktadırlar. Lakin bu durumda zaten ödeyemedikleri taksitlerinin üzerine bir kredi taksiti daha eklenmektedir.

Böyle olunca insanımız ödemelerinde çok daha büyük sıkıntılar çekerek bankalar da kredi sicil durumunun kötüye gitmesi ve kredi kayıt bürosu (KKB) puanlarında azalma meydana gelmektedir.

Kredi Kayıt Bürosu (KKB)

Kredi kayıt bürosu banka ve kredi kurumlarının müşterilerinin kredi çekebilme durum puanını belirlemektedir. Her bankanın kendi sistemine göre bir minimum kredi kayır bürosu (KKB) puanı bulunmaktadır. Bankalar bu puanın altında bulunan müşterilerden kredi başvurusu kabul eder yalnız başvuruyu onaylamama ihtimali çok yüksektir.

Bu şekilde onay alamayan müşterilerin bankalara sıkça sordukları sorular arasında en başlarda görülen kredi red 11 nedir sorunun cevabı ise, 5 yıllık süreç içerisinde bankalardan en az bir tanesi ile düzenli ödemede sorun yaşayarak kredi notunun riskli gruplara düşmesi nedeni ile krediye banka müdürlüğü tarafından onay verilmemesi açıklaması yapılabilir. İnsanlarımız kredi notlarını çeşitli internet sayfalarından öğrenebilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı