KREDİ NOTU

Kredi Puanı Nasıl Yükseltilir?

Kredi Puanı Nasıl Yükseltilir?

Kredi puanı bankaların ihtiyaç kredisi konut kredisi ve kredi kartı gibi genel anlamada tüm hesap hareketlerinin ortak bir yerde toplanarak oluşturulan puan türüdür. Bankaların birleşerek oluşturdukları bir kurumdur. Bankalardan kullandığınız tüm ürünler burada işlem edilerek sisteme aktarılmaktadır. Bu şekilde hangi ürünlerinizde gecikme var hangi bankada takıldınız bura dan dan çok rahat bir şekilde öğrenmeniz mümkündür.

Kredi notunuz düşük ise bunu yükseltmek için belli adımları izlemeniz gerekmektedir. İlk başta yapmanız gereken ilk şey hangi bankaya nasıl ve ne şekilde ödeme yapmanız gerektiğidir. Bütün bunları bildiğiniz zaman işiniz çok daha kolay bir seviyeye gelmektedir.

Kredi Puanınızı Yükseltmek İçin

Hangi bankaya ne kadar borcunuz var ise tüm hepsini sıfırlamanız gerekmektedir. Sıfırlayamıyorsanız eğer mümkünse kredi kartlarını sadece sıfırlayın. Bütün bankaya olan borçlarınızı sıfırladığınız zaman limitleriniz aktif hale gelecektir.

Aktif hale gelen limitleriniz için hemen başvuru yapmayınız. Yaklaşık olarak vakit var ise birkaç ay beklemeniz gerekmektedir. Bu şekilde kredi notunuz bu zaman zarfında birden yükleyiş gösterecektir. Kredi kartınızı sıfırladığınızda hangi banka ise kredi kartının dışında ödediğiniz bir kredi varsa gününde mutlaka ödeyiniz.1 gün bile gecikmeye düşmemesi gerekmektedir. Gecikmede olan bir krediniz var ise üzerinden 6 ay geçene kadar beklemeniz gerekmektedir. Çünkü gecikmede olan borç kredi notunu düşürmede çok etkisi vardır.

Kredi Puanınızın Yüksek Seviyede Kalması İçin;

  • Kendi hesaplarınız üzerinden EFT ve havale yapmaya çalışın.
  • Bütün fatura ve bankacılık işlemlerinizi internet bankacılığı üzerinden halletmeye çalışın.
  • Kenarda bekleyin ufak da olsa bir miktar paranız var ise mutlaka vadeli hesap açtırıp orda bekletin. Banka üzerinde kredi notu yükseltmede çok etkisi vardır.
  • Kredi kartlarınızı için limit arttırma talepleri de notunuzu yükseltmede çok etkilidir.

Bütün bu işletimleri yaptığınız sürece kredi notunuzda yükselmeler meydana gelecektir. Bankalar arası yapacağınız işlemlerde kredi notunuz çok önemli olduğunuz hiçbir şekilde unutmayınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı