KREDİ NOTU

Kredi Notuna Bakmadan Kredi Veren Bankalar

Kredi Notuna Bakmadan Kredi Veren Bankalar

Ülkemizde meydana gelen büyük ekonomik sorunlar sebebiyle milyonlarca insanın kredi notu kredi çekmesine yetmeyecek kadar düşük olmaktadır bu sebeple de insanlar kredi çekerek borçlarını ödeyebilmek ya da işlerinde hamle yapmak benzeri şansları bulamamaktadırlar. Bu problemi yaşayan kişilerin yardımına ise Kredi notuna bakmadan kredi veren bankalar yetişmektedir. Bu bankalara giderek kredi çekebilir ve finansal sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz.

1995 senesinde 9 banka aracılığıyla oluşturulmuş olan Kredi Kayıt Bürosunun açmış olduğu bir sistem olan findeks sizlerin bankalarla olan tüm geçmiş işlemlerinizi göz önünde tutarak bir kredi notu belirlemekte ve bu da sizin kredi çekip çekemeyeceğinizi tespit eden en mühim ekten olmaktadır. Kredi notunuz düşük ise gideceğiniz bankalardan ret yanıtı alacağınız kesindir şayet bir takım bankalar bu not düşük olsa dahi sizlere kredi verebilmektedir.

Düşük Kredi Notu İle Kredi Çekebilir Misiniz?

Daha önce çektiğiniz kredileri itinalı ödeyemediyseniz veya kredi kartı ödemelerinizi asgarisinden yapıyorsanız ya da itinalı bir biçimde yapamıyorsanız kredi notunuz düşük olacaktır. Bu sebeple de kredi çekmek sizin için imkansız hale dönecektir. Buna nazaran kredi notuna bakmadan kredi veren bankalar yer almaktadır ve sizler de bu bankalara giderek parasal sorunlarınızdan kurtulmanızı temin edecek olan krediyi çekebilirsiniz. Bu bankalardan kredi alabilmenizin de tabiki bir takım şartları vardır.

Eğer itinalı bir geliriniz varsa ve bilhassa hükümet memuru olan birisini kefil gösterebilirseniz sizlere kesinlikle kredi vereceklerdir. Üstünüze kayıtlı olan ev, dükkan, arsa benzeri bir gayrimenkulünüz varsa bunu da ipotek göstererek de kredi çekebilmeniz mümkün olacaktır. Bu biçimde çekeceğiniz kredi ile diğer bankalara olan borçlarınızı ödeyebilir ve kredin notunuzun yükselmesini sağlayabilirsiniz. Gelir durumunuz çekebileceğiniz kredinin miktarının belirlenmesinde mühim bir faktör olacaktır.

Kredi Notunuz Yükselebilir Mi?

Kredi notunuz bankalarla olan ilişkilerinizin düzensiz olması sebebiyle findeks aracılığıyla düşük olarak belirlenmiş olabilmektedir sizin bu hali düzeltmenizin yolu bankalara şayet var ise borçlarınızı ödemeniz ve şuandan sonra da ödemelerinizi itinalı bir biçimde yapmanız olacaktır. Findeks sizin notunuzu belirlerken çektiğiniz kredilerin ve kredi kartlarının ödenme düzenine çok dikkat eder ve bunlar puanınız hesaplanırken %35 oranında bir tesire sahiptir bu sebeple kredi notunuzun düşmemesi amaçlı bu ödemelerin itinalı yapılmasına dikkat etmelisiniz.

Ödemekte olduğunuz borcun miktarı da bu notu etkileyecek mühim etkenlerden biri olacaktır. Şayet kredi notunuz düşükse ve siz bunu bilerek devamlı olarak kredi almak amaçlı müracaat yapıyorsanız bu da sizin notunuzun %20 oranında düşmesine sebeb olacaktır. Bu sebeple öncelikle yapmanız gerekli olan şey findeks’ e üye olarak kredi notunuzu öğrenmek ve kendinize buna yönelik bir yol belirlemeniz olacaktır. Kredi notuna bakmadan kredi veren bankalar tarafından kredi çekebilir ve durumu hazırda yer alan borçlarınızı kapatarak kendinize yeni bir finansal hesap açabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Mrb.benim garanti bankası bonus ve Flexi kartım var di bir müddet ödedik den sonra başım dan geçen olayları nedeniyle ödemeyapamadim ve takibe aldım aradan zaman geçti bankaya borcum var mı diye sorduğumda yok denildi.gecenlerde iş kurmak için kredi çekmek için bankaya gittim bana. Borcun var sana kredi veremeyiz.bende yapılandırma imkanı varmı dedim.olumsuz cvb.geldi.simdi kredi cekebilirmiyim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı