KREDİLER

Kredi İle Ev Nasıl Alınır? 5 Aşamalı Temel Süreç

Kredi İle Ev Nasıl Alınır? 5 Aşamalı Temel Süreç

Kredi kullanarak konut kredisi ile ev alabilmeniz için yapılması gereken bazı başvuru süreçleri bulunuyor. Konut sahibi olabilmek herkesin istekleri arasındadır. İnsanların arzu ettikleri ev hayallerine kavuşmaları uygulanacak beş adım sayesinde mümkündür.

Banka Araştırması

En önde gelen adımlar arasında konut kredisi alınacak banka önceden belirlenmiş olması gerekiyor. Konut kredisi almadan önce bankaların, taksit erteleme ve dosya masrafları hususunda size en cazip gelen kriterleri ön planda tutarak değerlendirmelerinizi uygun bankaları bularak araştırmalarınızı yaparsınız.

Başvuru Evrakları Nelerdir?

Size uygun bankayı bulduktan sonra, banka yetkilileri tarafınıza yönlendirilecek ve başvuru sırasında tamamlanması gereken belgelerin ardından bankaya vermeniz gerekiyor. Başvuruda tamamladığınız evraklar, kredi satın alacağınız evin tapusu ve fotokopi, nüfus cüzdanı, gelir ya da maaş belgesi sizden tamamlanması gereken evraklar arasında yerini alıyor.

Kredi Başvuru Onayı Ve Ekspertiz Aşamaları Nelerdir?

Bankanın istemiş olduğu evrakları hazırladıktan sonra, kredi başvurunuzu gerçekleştirmeniz gerekiyor. Yapmış olduğunuz konut kredisi incelenir ve kredinize onay verilip verilmediği tarafınıza bildirilir. Onay almış kredinizi takip eden iki iş günü içerisinde ekspertiz süreci başlatılmış olur. Ekspertiz size evin değerini hesaplayarak alabileceğiniz kredi miktarını belirler.

Ödeme Planı Hazırlık Aşamaları

Tamamlanan ekspertiz sürecinden sonra banka size maksimum verilecek krediyi tarafınıza iletir ve kabul edilmesi halinde gerekli belgelerin imzalanması ve ödeme planını oluşturmak için bankaya gitmeniz gerekir. Ödeme planı gelir düzeyinize göre hazırlanır ve onay vermenizin ardından ödeme planı sunulur.

İpotek İşlemleri Nelerdir?

Son yapmanız gereken satın alacağınız konut için tapu müdürlüklerinden randevu alarak krediyi vermiş olan bankanın yönlendirdiği çalışanı ile randevu saatinizde tapu müdürlüğüne giderek satış işlemi gerçekleşmiş olur. Bu adımlar sayesinde konut kredisi işleminiz tamamlanır ve ev sahibi olursunuz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Kredi İle Ev Nasıl Alınır? 5 Aşamalı Temel Süreç KREDİLER Kahramanmaraş merkezden ben Atli Calik. Merhaba herkese siten inanılmaz ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım 23-01-2017 08:49:05 harika ötesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı