KREDİLER

Kredi Çekemiyorum Acil Para Nasıl Bulurum Acil Para

Kredi Çekemiyorum Acil Para Nasıl Bulurum Acil Para

Kredi puanı düşük olan, yasal takibi olan ya da bankaların kredi şartlarını yerine getiremeyen müşteriler kredi kullanmak için ilk seçenek olarak maaş müşterisi olduğu bankayı tercih etmelidir. Maaş müşterisi olduğu bankanın, devlet bankası olması durumunda özel bankaları tercih etmelidir.

İpotek Karşılığı Kredi Kullanımı

Müşterinin şartları özel bankalardan kredi kullanmasına da uygun değilse müşteri kefil yardımıyla ve ya teminat yardımıyla (ipotek karşılığı kredi) kredi kullanabilir. Müşteri yasal takip sürecinde değil ise banka, müşterisinin kefil, teminat gibi şartlarından birini ya da ikisini yerine getirmesini isteyebilir. Müşteri bu şartları yerine getirebilirse kredi alma ihtimalini artırmış olur.

Hiçbir Bankadan Kredi Kullanamazsam Nasıl Para Bulurum?

Kredi çekmek için tüm yolları deneyen fakat kredi kullanamayan kişiler için ilk seçenek, kişinin nakit borç bulmasıdır. Bu gibi durumlarda kişi, aile bireyleri ya da arkadaş çevresinden yardım alabilir. Kişi içinde bulunduğu durumu ailesiyle ya da arkadaşlarıyla paylaşmadan alternatif çözüm yolları aramamalıdır.

Acil para bulmak için ikinci seçenek, kişinin kullandığı araç ya da konutunu satışa çıkarmasıdır. Konut zor elde edilebilen bir ürün olduğu ve kişinin barınma ihtiyacını karşıladığı için, kişi ilk tercihini aracının satışından yana kullanmalıdır. Böyle durumlarda kişinin dikkat etmesi gereken en önemli unsur sattığı ürünün yaşadığı maddi sıkıntıyı karşılıyor olmasıdır.

Kişi ailesinden, arkadaşlarından yardım alamadığı durumlarda; evi ve ya aracı yoksa üçüncü bir seçenek olarak, ihtiyacının durumuna göre kullandığı faturalı hat üzerinden cihaz alarak bu cihazı nakde dönüştürebilir. Bu durumda dikkat edilmesi gereken ilk nokta müşterinin aldığı cihazın kutusunu kontrol için bile olsa açmamasıdır. Aksi takdirde ürün ikinci el olarak nitelendirilebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı