KREDİLER

Kredi Alma İhtimali Nasıl Yükseltilir?

Kredi Alma İhtimali Nasıl Yükseltilir?

Daha evvel çektiği kredilerden dolayı başı sıkışmış zar zor da olsa ödemiş olduğu kredilerden sonra şartlar gereği tekrar kredi çekme ihtiyacı olan kişiler için kredi alma ihtimali nasıl yükseltilir? Kredi alma ihtimali, elbette kredi başvurusunda bulunacak kişinin Findeks’ine yani kredi notuna bağlı olduğunu unutmamakta fayda var. Tek aranılan kriter kredi notu olmamakla beraber bu durumun en etken maddesi olduğu da bir gerçek.

Düşük Limitli Bir Kredi Kartı Kullanın

Tüm borçlarınızı kapattıktan sonra yapmanız halinde fayda göreceğiniz en önemli hamlelerden biriside hiç kuşkusuz limiti yüksek olmayan düşük limitli bir kredi kartı edinmek ve bunun yanı sıra bu kredi kartına ait olan borcu her ay pürüz olmaksızın düzenli ve tam bir şekilde ödemektir. Fakat önemli bir nokta var; kredi kartınızın aylık asgari ödeme tutarını değil tüm borcun düzenli bir şekilde ödenmesi gerekir. Hesap kesim tarihinden önce ödenecek olan kredi ve kredi kartı borçları da kredi notunuzu olumlu manada etkileyecek ve artmasını sağlayacaktır.

Düşük Tutarlı Kredi Alın

Kredi alma ihtimalinize düzeysel oranda bağlantılı olan kredi puanını yükseltmek sizin kredi çekme ihtimalinizi de elbette yükseltecektir. Bu durumda en etken hamlelerden birisi düşük tutarlı bir kredi çekmek talebinde bulunmak ve bu durum olumlu sonuçlanması halinde çektiğiniz kredinin borcunu her ay düzenli ödemek kredi notunuzu yükseltecek ve ileriki evrelerde daha yüksek kredi alma ihtimaline de olanak sağlayacaktır.

Çekmiş olduğunuz kredinizin borcunu tamamen ve özelliklerde ilk taksitte kapatmak da notunuzu yükseltecek ve sonraki kredi alma durumlarınızda kredi alabilme ihtimalinizi minimumdan daha olağan seviyelere çekecektir.

Borçlarınızı Ödemek

Her ne kadar bu maddeye son olarak değiniyor olsak bile aslında tercih edilmesi gereken ilk seçenek olması bir hakikat. Olan borçlarınızı idari takibe düşmeksizin ödemiş olmak aynı zamanda ödemeleri aksatmadan borcunuzu tamamlamak, banka tarafından sizin adınıza tutarlı tüketici fikrini benimsemesini sağlayacak bu da kredi alma ihtimalinizi artıracaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı