BANKALAR

Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır?

Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır?

Bankamatik kartınızı ev de mi unuttunuz? Acil olarak para çekmeniz mi gerekiyor? Artık bunun için eve gidip kartınızı almaya gerek yok. Birçok banka geliştirmiş oldukları yeni teknolojiler sayesinde müşterilerine kartsız para çekme imkânı sunarak müşterilerini kart taşıma derdinden kurtarmaktadır.

QR Kod İle Para Çekme

Garanti Bankası’nın müşterilerine sunduğu bu hizmetle Cep Şubesi’ndeki “QR İle Para Çekme” seçeneğiyle başlatılan işlemin Garanti paramatiklerde 1’i tuşlanarak veya “QR İle Para Çekme” adımıyla müşterilerin nakit çekmeleri mümkün olabilmektedir. Eğer Garanti Bankası müşterisiyseniz siz de bu yöntemle kart kullanmadan paranızı çekebilirsiniz.

Aynı yöntem İş Bankası İş Cep’e girilerek “Para Çekme” seçeneğine tıklanarak gerçekleştirilebilmektedir. Telefonunuza çekmek istediğiniz tutarı girdikten sonra bankamatikten 9 tuşuna basarak çıkan kare kodu telefonunuza okuttuğunuzda paranızı çekebiliyorsunuz. Yapı Kredi ve başka bankaların bankamatiklerinden de bu yöntemle para çekmek mümkün olabilmektedir.

Cep Telefonu Şifresi İle Para Çekme

Ziraat Banası kartsız işlemler menüsünden cep telefonunuzu ve TC kimlik numaranızı girdiğinizde cep telefonunuza gelen şifreyi ekrana girerek kart kullanmadan paranızı çekmeniz mümkün olabilmektedir. Denizbank bankamatiklerinden de cep telefonunuza isteyeceğiniz şifre ile para çekmenize olanak tanınmaktadır.

Referans Kodu İle Para Çekme

Akbank Mobil uygulaması ile “Referans Kodu İle Para Çekme” menüsünden çekmek istediğiniz tutarı girdiğinizde ekrana gelen referans kodunu ATM’ye yazarak istediğiniz tutarı kartsız bir şekilde çekme şansına sahip olabiliyorsunuz. Bu yöntemle ATM’lerden günlük 4000 TL’ye kadar para çekmeniz mümkün olabilmektedir.

Biyokimlik İle Para Çekme

İş Bankası’nın uyguladığı bu yöntemde parmak damar yapısının tanımlandığı sistemle parmağınızı okutarak kart olmadan para çekme şansına sahip olabiliyorsunuz. Henüz çok yeni olan bu uygulamanın çok yakında bütün bankamatiklerde standart bir uygulama haline geleceği belirtilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı