KREDİ KARTI

Kabarık Doğalgaz Faturasını Kredi Kartı ile Ödeme

Doğalgaz Faturasını Kredi Kartı ile Ödeme

Gaz fiyatlarında belirleyici olan petrolün fiyatıdır ve petrol 2016 yılında yapılan araştırmaya göre, son 3 yılda 116 dolardan 28 dolara geriledi. Benzin ve motorinden alınan yüksek vergiler, doğalgazdan alınmamaktadır. Bu sebepten ötürü, ülkemizde doğalgaz kullanımı mevcut olup gerek maliyeti gerekse de teslimatı kolay yapılmasından dolayı dış ilişkilerdeki ticaretlerde bir araç olarak satın alınmaktadır. En revaçta olan kabarık doğalgaz faturası, günümüzde halen artış göstermeye devam ediyor.  Buna rağmen kamu şirketi BOTAŞ, indirim yapmamakta ısrarcı davranıyor. Bu davranışından dolayı, gerek müşteriler gerekse de ülke yönetimi hoşnut olmadığını her seferinde dile getirmekten kaçınmıyor.

Ücret vermek gerekirse 200 dolar civarı fiyatında alınan doğalgaz, bizlere 340 dolar civarında satışa sunulmaktadır. 140 dolar fazla ücretle satışa sunulan, doğalgaz kullanmaktayız. Türkiye’de yıllık alınan doğalgazın, yarısı elektrik üretiminde kullanılmaktadır. Bir yakıt aracını başka bir araca çevirmek için alıyoruz fakat aldığımız doğalgaz, ülkemizdeki yaşayanlara daha fazla ücretle satış yapılıyor.

Maalesef ki doğalgaz ihtiyacımızın tamamı, ithalat yoluyla yapılmaktadır. Ülkemizin yer altı kaynakları göz önüne getirildiğinde, bu durumun olağan karşılanmasına alıştık fakat hem ithal edip hem de elektrik, gübre ve ulaşım için kullanılan doğalgaz ısınma için yüksek ücretlerde kullanılıyor. Gerek ülke ekonomisi gerekse de kişilerin gelir düzeyleri göz önünde bulundurulduğunda, bu fahiş fiyat hakkında gerekenlerin kısa süre içerisinde yönetim tarafından yapılması gerekiyor. Günümüzde elektrik, su ve doğalgaz faturalarının nasıl bu kadar çok geldiğini bu yazımızda da anlamış bulunuyoruz.

Ucuza alınan ürünler, vergi ve aracı kurumların zamlarıyla bizlere daha pahalıya satışa sunuluyor. Doğalgaz faturası ödemek için, geçmiş yıllarda ödeme noktalarına gidiyorduk. Orada sıra bekleme olayından sonra, ödeme işlemini yapıyorduk. Ayrıca ödenen faturalar, arada bize ödenmemiş olarak gösterilebiliyordu. Gerek çalışanın gerekse de sistemin hatasından kaynaklı bu hatalar, müşterinin cebini zarara uğratmaktan başka hiçbir işe yaramıyordu.

Bizler ise bu durumu göz önünde bulundurarak, hem internet üzerinden faturaları sorgulatıyoruz hem de kredi kartı ile doğalgaz faturası dâhil tüm giderlerinizi ödeyebiliyorsunuz. Yoğunluktan vakit bulamayan müşteriler için de, 24 saat online olarak ödemeye açık bir sistemdir. Kredi kartınızın türü ne olursa olsun, sanal kart dahi olsa, online olarak faturanızı sorgulayabilirsiniz. Ayrıca ödeme yaptıktan sonra, ödenmemiş gözükme ihtimali yok. Mail adresinize fatura postalanır ve ömür boyunca orada saklayabilirsiniz. Sistemlerden kaynaklanan hatanın minimuma indirgenmesi sayesinde, daha sonra karşınıza çıkan ödediğiniz faturalar da artık tarihin tozlu sayfalarında kayboluyor.

Online ödeme yöntemi ülkemizde sıklıkla kullanılmakta olup, en çok fatura ödeme yaparken kullanılıyor. İster internet üzerinden alışveriş yaparken, ister fatura öderken güven çerçevesinde tüm işlemlerinizi tek tıkla halletme olanağına sahipsiniz. Sistemimizin getirdiği diğer avantajlardan yararlanmak ve kredi kartı borcu ödemelerinizi yapmak için, takipte kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı