KOSGEB

İşletme Yeri Açabilmek İçin Kredi İmkanı

İŞLETME YERİ AÇABİLMEK İÇİN KREDİ İMKANI

İş yeri ve işletme açmak isteyip de yeterli nakite sahip olamayanlar için kredi imkanı sağlayan kuruluşlar vardır. İş yeri açmak sermayeye dayalıdır ve yeterli miktarda sermaye olmadığında bu durum hayal olabiliyor. Planları hayallerin ötesine geçirmek için atılacak bir adım bulunmaktadır. İşte tam da bu noktada işletme açabilmek için kredi veren bankalar devreye girer.

Son yıllarda işletme yeri açmak isteyenler artmıştır. Çevremizde sıklıkla rastladığımız kafeler, şarküteri ve manavlar birer işletme noktasıdır. Bunların dışında son zamanlarda fatura ödeme merkezleri bu işletmeler içinde yerini almıştır. Bir çok kişi bu tür işletme mekanlarınan birini açmak ister fakat yeterli imkan bulunmadığından bu düşünce hayal olarak kalabiliyor. Ancak bankaların ve KOSGEB’in vermiş olduğu destek ile işletme sahibi olmak mümkündür. Bazı koşullara dayalı olarak kredi verilmektedir. Fakat KOSGEB ve kredi veren bankalar arasında bu koşullar farklılık gösterebiliyor.

KOSGEB kredisi almak için bazı yeterlilikler gereklidir. Bunlardan biri Uygulamalı Girişimcilik Sertifikası’na sahip olmaktır. Fakat  bu sertifika tek başına yeterli olmayabiliyor. Bu sertifikayı desteklemek için bir iş planı yapılmalıdır. KOSGEB bu iş planına göre eğer ikna olur ise kredi imkanı sunar. Yalız burada önemli  bir detay bulunmaktadır. KOSGEB kredi imkanını anında sunmaz. Sermayenizin yeterliliği kadar iş yerinizi açtıktan sonra, yaptığınız giderleri belgeleyen nitelikte fatura gösterilmesi dahilinde hibe ettiğiniz kadar kredi alma imkanınız olur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı