BANKALAR

İş Bankası Konut Kredisi

İş Bankası Konut Kredisi

Türkiye’nin en işlek bankalarından biri olan ve hemen her alanda çeşitli kredi imkanlarıyla müşterilerini karşılayan Türkiye İş Bankası, konut kredisi alanında da rakipleriyle arasındaki farkı açıyor. Müşterilerine konut kredisi kapsamında çok esnek şartlarda kredi veren ve “Yüzbinlerce aile kendi yuvasında” sloganıyla yola çıkan banka, pek çok uygun koşul altında müşterilerini mutlu etmekte. Dilerseniz İş Bankası tarafından verilen Konut Kredisi ile ilgili tüm detayları hep beraber inceleyelim.

İş Bankası’nın müşterilerine sağladığı kolaylıklar sadece krediyle sınırlı da değil. Türkiye’nin en aktif interaktif bankacılık sistemine sahip olan bankası konumundaki İş Bankası, mobil bankacılık ve internet bankacılığı üzerinden de müşterileri tarafından yapılan başvuruları kabul ettiği gibi bizzat kendi şubelerinde de konut kredisi alanında hizmet vermekte.

İş Bankası konut kredisi çeşitli başlıklar ve özellikler altında müşterilerine sunuyor. Örneğin Sabit Taksitli kredi ile vade boyunca aynı takdisi ödemeniz mümkünken, Kişiye Özel Esnek Kredi ile müşteriler istedikleri vade diliminde diledikleri taksit oranlarıyla kredilerini alabiliyorlar.

Evden Eve kredi ile eğer halihazırda bir konutunuz varsa ve o konutun satımıyla bir başka konut almak istiyorsanız, banka bu konuda da sizlere yardımcı oluyor ve bu şekilde bir krediyi sizlere açıyor. İş Bankası’nda Konut Yapım ve Tamamlama Kredisi bile mevcut durumda. Elinizde bir arsa varsa ve bu arsa üzerine kendi konutunuzu inşa etmek istiyorsanız, yapmanız gereken tek şey bir İş Bankası şubesine başvurmak ve bu krediye sahip olmak.

Tüm bu kredilerin maksimum vade uzunluğu 120 ayken, aynı zamanda maksimum kredi tutarı satın alınacak konutun ekspertiz değerinin %80’idir.

İş Bankası tarafından konut kredisi başvurusu sırasında müşterilerden istenen belgeler ise alınacak konutun tapusunun fotokopisi, başvuru yapan kişinin nüfus cüzdanı fotokopisi, başvuru tarihinden en fazla 3 ay öncesine ait olan elektrik, su veya doğalgaz faturası ile banka tarafından müşterilere verilen Konut Kredisi Başvuru Formu’dur.

İnternet bankacılığı veya mobil bankacılık aracılığıyla başvuran müşteriler ise, başvurularına olumlu cevap aldıkları taktirde bu belgeleri en yakın İş Bankası şubesine teslim ederek konut kredisi işlemini gerçekleştirebilirler.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı