BANKALAR

İş Bankası Cep Anahtar İptal Etme

İş Bankası Cep Anahtar İptal Etme
İş bankasının mobil uygulaması üzerinden tek şifre özelliği sunan cep anahtar ile internet bankacılığı girişleriniz sorunsuzca olmaktadır. Mobil bir uygulama ve tamamen ücretsiz bir şekilde cihazınıza indirebiliyorsunuz.
Cep anahtar İş Bankasının farklı kanallarında sizin için bir anahtar görevi yapmaktadır. Cep anahtar kullanıcıların en çok merak ettiği soru ise İş Bankası cep anahtar iptal etme üzerine olmaktadır.

Bizde bu yazımızda konu ile ilgili kısaca bilgiler veriyor olacağız. Telefon şubesi, internet bankacılığı, mobil uygulama ve bankamatik ATM’lerinde de giriş şifreniz olabilmektedir. ATM’ler üzerinde kartsız işlem yapmak için cep anahtarınızı kullanabiliyorsunuz.

İş Bankası cep anahtar iptal etme işlemleri için telefon bankacılığına 0 850 724 0 724 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.
İptal işlemleri ile ilgili müşteri danışmanları sizlere yardımcı olacaktır.

Cep Anahtar Kullanımı Nasıldır?
Cep anahtar İş Bankası’nın mobil uygulaması olan İş Cep üzerinde yer almaktadır. Bu uygulama için öncelikli olarak İş Cep indirmeniz gerekmektedir. Sahip olduğunuz cihaza İş Cep indirme işlemi sonrasında uygulamanın size özel aktivite edilmesi şarttır.

Aktivasyon işlemleri oldukça kolaydır. Bunun için İş Cep’e girmeniz ve cep anahtar menüsüne ulaşmanız gerekmektedir. Sizden bazı bilgiler istenecek ve bu bilgileri girdikten sonra 6 haneli cep anahtar kodunuzu kısa sürede oluşturmuş olursunuz. Cep anahtarın bir başka önemli özelliği kişiye farklı hesaplar üzerinde giriş olanakları sunmaktadır.

Diyelim ki sizin bireysel ve ticari hesaplarınız bulunmakta. Tek bir cep anahtar kodu ile tüm bu hesaplarınıza erişim sağlayabiliyorsunuz. Bunun için tek yapılması gereken tüm hesaplar için cep anahtar kodunuzu tanımlamak olacaktır. Mobil cihazınızı kaybetmeniz durumunda zaman harcamadan telefon bankacılığını aramalı ve kayıp çalıntı hattından bağlanmalısınız.

Cihaz değişikliklerinde de cep anahtar aktivasyonunu güncellemeniz güvenliğiniz için faydalı olacaktır. İş Cep mobil uygulama üzerinde yer alan cep anahtar kodunu üst üste 5 defa yanlış girmeniz durumunda kodunuz bloke olacaktır. Bu durumda cep anahtarınızı yeniden aktive etmeniz gerekecektir. Bu önemli detayların titizlikle uygulanmalı ve herhangi bir finansal güvenlik sorunu ile karşılaşmamalısınız.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Amasya merkezden ben Firdevs Albayrak. Slm bu web sitesi harbiden hayran edici, tebrikler 06-02-2017 19:20:07

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı