YATIRIM

Garanti Bankasından Nasıl Yatırım Hesabı Açılır?

Yatırım Fonu, Hisse senedi, Bono, Borsa Yatırım Fonu, Euro Band, gibi yatırım ürünlerinin kullanılabilmesi için gerekli olan yatırım hesabı, banka ortakları olan yatırım şirketleri ve diğer yatırım şirketlerin üzerinden de açılabilmektedir. Yatırım hesabı, Hisse senedi olarak da adlandırılabilir.
Birçok yatırım ürününün alış ve satış işlemleri yatırım hesabı üzerinden yapılabilmektedir.

Yatırım Hesabı Açma İşlemleri

Garanti Bankası’na başvuru yapılarak yatırım hesabı açabilmek için bazı belgeler gerekmektedir. Bu belgeler;

– Nüfus cüzdanı

– Alım/Satış çerçeve sözleşmesi

– Risk bildirimi

– Yapılacak işlem için sözleşme formu

Bu belgelerin eksiksiz olarak Garanti Bankası’na teslim edilmesi ile birlikte başvuru işlemi tamamlanmış olur. Mevduat ürünleri, Birikim, Altın, Repo, Yatırım fonu hizmetleri, Viop, Varant, Pay senedi, Borçlanma araçları, Euro band, Borsa işlem platformu ve yatırım fonu, hizmete sunulan yatırım ürünleridir. Yatırım fonu, banka hesabı açılarak ya da birikimlerin sürekli değerlenmesi için bankaya aktarılarak işlem görmesidir.
Garanti Bankası, müşterilerine sunmuş olduğu yatırım fonu hizmeti, şahıslar için düzenlenmiş, ayrıcalık sahibi olan hesaplara yapılan yatırımlar şeklinde açıklanabilir. Garanti Bankası, kendi müşterileri için bütün gelişmeleri takip ederek, müşteri istekleri doğrultusunda işlem yapmaktadır.

Yatırım Hesabı Bir Başkasına Devredilebilir mi?

Garanti Bankası yatırım hesabı, gerekli kontroller sağlandıktan sonra, operasyonel işlem yapılarak portföy aktarımı sağlanır. Bu işlemlerin yapılabilmesi için, yatırım hesabı sahibinin talimatı gerekmektedir.
Garanti Bankası Yatırım Hesabı Komisyon Durumunu Nasıl Öğrenilir?
Yatırım hesabı komisyonları hakkında detaylı bilgi için en yakın Garanti Bankası ile iletişime geçilebilir. Küçük rakamlar üzerinden yapılan işlemlerde genellikle komisyon ücreti alınmamaktadır. Ancak, bazı ürünler üzerinden açılan hesap türlerine göre kesintiler olabilmektedir. Güncel komisyon durumları ve kesintiler hakkında en net bilgi banka şubelerinden öğrenilmelidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı