BANKALAR

Garanti Bankası Müşteri Hizmetleri

Garanti Bankası Müşteri Hizmetleri

Türkiye’nin önde gelen bankalarından olan Garanti Bankası, müşteri hizmetleri konusunda da en başarılı bankalardan biri. Alo Garanti isimli sistemiyle müşterilerine bu alanda hizmet veren banka, diğer bankacılık sistemlerinde gerçekleştirilebilen hemen hemen tüm işlemleri Alo Garanti’de de gerçekleştirme imkanını müşterilerine sunuyor.

Garanti Bankası’nın telefon aracılığıyla ulaşılabilen hizmet birimlerinden biri olan Alo Garanti, 444 0 333 telefon numarasıyla müşterilerine hizmet vermekte. 7 gün 24 saat hizmet veren ve günün her saati ulaşabileceğiniz Alo Garanti’de, bankacılık işlemlerinizi istediğiniz zaman ve istediğiniz yerde yapabilirsiniz.

Öncelikle Alo Garanti’yi nasıl kullanabileceğimizi inceleyelim. Garanti Bankası’nın herhangi bir kredi kartı veya Paracard’ına sahipseniz, şifre alma işlemiyle sistemi hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Bunun için Garanti Bankası’nın SMS hizmetiyle sistemde kayıtlı cep telefonu numaranızdan şifrenizi tanımlamanız mümkün. Bunun dışında dilerseniz Garanti Bankası resmi web sitesinden de TC kimlik numaranız veya müşteri numaranız aracılığıyla Alo Garanti şifrenizi cep telefonunuza gelecek SMS aracılığıyla öğrenebilirsiniz. Son adım olarak herhangi bir Garanti Bankası ATM’sinde kartlı işlemler menüsünden şifrenizi öğrenmeniz veya değiştirmeniz mümkün durumda.

Alo Garanti sisteminde müşteri hizmetlerinde yapılacak olan işlemler sırasında alo kayıt özelliği bulunmaktadır. Bu kayıtlarla müşterilerin canlı temsilcilerle iletişimi sırasında herhangi bir sorun yaşanması ve güvenlik konusunda olabilecek sorunlara karşı önlem alınması hedeflenirken, tüm bunların yanında müşteriler diledikleri taktirde işlem yaptıkları müşteri temsilcilerini puanlama veya öneri ve şikayetlerini iletme olanağına da sahip durumdadırlar.

Alo Garanti’yi rakiplerinden ayıran en önemli özelliği ise sesle yönlendirme özelliği. Bu özellik sayesinde klasik bir şekilde telesekreterin direktifleri doğrultusunda telefonunuzdaki tuşlara basmanız gerekmezken, yapmak istediğiniz işlemi birkaç kelimeyle sisteme özetlediğinizde otomatik olarak ilgili birimlere yönlendirilmeniz mümkün. Örneğin kredi kartı borcunuzu sorgulamak istediğinizde, “kart borcu öğren” şeklinde birkaç kelimeyle istediğiniz işlemi söylediğinizde işleminizin gerçekleştirilmekte.

Alo Garanti üzerinden yapılacak bazı işlemler ise ücretli durumdadır. EFT işlemlerinde transfer edilecek ücretin %0,30’u, Swift 55 TL, hesaba havale 15 TL, düzenli havale ödemesi 0,88 TL, düzenli EFT ödemesi 2,98 TL, faks ve dekont ödemesi 1 TL ve son olarak düzenli kredi kartı ödemesi %1,84 olarak ücretlendirilmektedir.

 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı