KREDİLER

Garanti Bankası Kredi Başvurusu Gerekli Belgeler

Garanti Bankası Kredi Başvurusu Gerekli Belgeler

Garanti Bankası’ndan kredi almayı düşünüyorsanız, gerekli evraklarınızı tamamlayarak kısa süre içerisinde ihtiyaç duyduğunuz krediyi alabilirsiniz. Bu evrakları tamamladıktan sonra kredi almak istediğiniz kredi türüne göre kredi başvuru formunu doldurarak işlemlere başlayabilirsiniz.

Bunun için üzerinde vatandaşlık numaranızın yer aldığı nüfus cüzdanı ile bireysel olarak bankaya başvurabilirsiniz. Başvuru aşamasında banka görevlisinin çalışma şeklinize göre sizden isteyeceği bazı ek belgeler de isteniyor.

Kredi Alırken İstenilen Belgeler

Bir firmada ücretli olarak çalışan biriyseniz, bordro ya da gelir yazısı getirmeniz gerekiyor. Bordroyu alırken de 2 aydan eski olmayan bir adet güncel bordro almalısınız. Bunun dışında son 1 ay içerisinde alınmış gelir yazısı ile imza sirkülerini de bulundurmalısınız. Gelir yazınızın SGK sicil no, iş yeri sicil no, aylık net ücret ve maaşınızda haciz/kesinti bulunup bulunmadığına dair bilgileri içermesi gerekiyor.

Emekli maaşı alıyorsanız, maaşınızı gösteren banka hesap cüzdanı, emekli belgesi yerine geçen emekli tanıtım kartı ve emekli aylığı tahsis belgenizin de yanınızda bulunması gerekiyor. Şahıs şirketi sahibi iseniz, firmanıza ait bazı belgeleri ibraz ettirmelisiniz. Güncel vergi levhası ve yıllık gelir vergisi beyannamesi ya da güncel işletme hesap özetinizden en az birini yanınızda bulundurmalısınız.

Sermaye şirketinin ortaklarından biriyseniz, firmanıza ait güncel vergi levhası ve yıllık kurumlar vergisi beyannamesi ile kredi başvurunuzu kolaylıkla yapabilirsiniz. Gelirinizi çiftçilikle sağlıyorsanız, çiftçilik belgesi ve zirai kazanç belgesini göstermeniz gerekiyor.

Oturum alanınız dışında eviniz varsa ve bu evden kira geliri elde ediyorsanız, kredi alırken kiraya konu gayrimenkulün tapusu, 2 yıldan eski olmayan kira kontratı ve yeni bir adet kira tahsilatına ilişkin belgeyi de sunmanız gerekiyor. Faiz geliri sahibiyseniz de hesap cüzdanınızla zahmetsizce başvurunuzu yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı