BANKALAR

Garanti Bankası Cepbank Para Gönderme İşlemleri

Cepbank, cep telefonunuzdan SMS (kısa mesaj) ile, Garanti’nin facebook sayfasındaki Cepbank uygulamasını kullanarak, Android ve İPhone uygulamalarından, İnternet şubelerinden veya Paramatiklerden Paracard, Paracard Trink’ine veya cep telefonuna para gönderip aynı zamanda da diğer bankacılık işlemlerinizi de yapabileceğiniz bir Şubesiz Bankacılık hizmetidir.

Bankacılık hizmetlerinizi cep telefonunuzla Cepbank ile yapmak istiyorsanız, başvurunuzu İnternet Şubesi veya Paramatiklerden yapmanız gerekmektedir.

İnternet Şubesi’nden tanımlamak için; Cepbank menüsünde Cepbank tanımlamayı seçip, yapacağınız işlemlerinizde kullanacağınız cep telefonu numaranızı, günlük işlem üst limitinizi, hesap numaranızı ve Cepbank şifrenizi belirlemeniz gerekir.

Paramatiklerden tanımlamak için; Ana menüde yer alan Cepbank İşlemleri altındaki Cepbank Tanımlamayı seçip yine hesap numaranızı, şifrenizi, cep telefon numaranızı ve günlük kullanacağınız üst limite belirlemelisiniz.

Garanti Cepbank’ta günlük kullanabileceğiniz maksimim işlem limiti 1.000TL olarak belirlenmiştir. Ayrıca Garanti Cepbank ile yaptığınız tüm alışveriş ve işlemlerinizi de takip edebilirsiniz.

Garanti Cepbank’la Nasıl Para gönderilir? Faydaları Nelerdir?

Garanti Bankası müşterisi olsun veya olmasın, cep telefonunuz aracılığı ile cep telefonu hattı olan herhangi bir kişiye göndereceğiniz bir kısa mesaj ile kolaylıkla para gönderebilirsiniz. Gönderdiğiniz para tüm Garanti Paramatiklerinden kolayca çekilebilir.

Cepbank ile para gönderdiğiniz kişinin yapması gereken tek şey en yakın Garanti Paramatik’e gidip GİRİŞ tuşuna basarak parasını almasıdır.

İstediğiniz yer ve zamanda, isterseniz havale isterseniz de EFT işlemlerinizi yapabilir hatta banka hesap kartlarına da para gönderebilirsiniz. Her yaptığınız işlem Garanti İnternet Mağazası tarafından kaydedildiği için yeni yapacağınız işlemleri de daha hızlı yapma şansına sahipsiniz.

Yine, cep telefonunuzdan atacağınız SMS (kısa mesaj) ile, istediğiniz bir Paracard Trink’e  yada Paracard’a  atacağınız tek bir kısa mesaj ile para gönderebilirsiniz. Gönderdiğiniz para, kartın bağlı olduğu hesaba hemen geçmektedir.

Üstelik Cepbank ile para gönderirken telefonunuzdan 3333 attığınız kısa mesajlarda ücretsizdir. Yine 3333’ten kısa mesaj yoluyla hesap bakiyenizi de ücretsiz öğrenebilirsiniz.

Android ve İphone uygulamaları ile Garanti hesabınıza ihtiyaç durumlarında para isteyebilir, “Hesap Paylaş” özelliği ile toplu ödemeleriniz olduğunda arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Garanti Cepbank sahibi olan arkadaşlarınız size istediğiniz anda para göndermelerini sağlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı