KREDİ KARTI

Fibabanka Hesap Kapatma

Fibabanka Hesap Kapatma

Bankalardan açtığınız hesapların daha sonradan işlevsiz olduğunu düşünüyorsanız, iptal edebilirsiniz. Kullandığınız hesapların sizlere herhangi bir faydası olmadığını kanaatine vardıysanız, bankanızla görüşerek iptal işlemlerini yapabilirsiniz. Fibabanka müşterileri kullandıkları bu hesapları kolay bir şekilde kapatabiliyor. Kullandığınız hesapları kapatabilmek için işlemleri doğrudan şube aracılığıyla yürütmek gerekiyor. İnternet bankacılığı ya da mobil bankacılık sistemleri üzerinden hesapları kapatabilmeniz mümkün değildir. Bu işlemler birebir resmi yazılarla banka ve müşteriler arasında yapılmak durumundadır.

Fibabanka Hesabımı Nasıl Kapatabilirim?

Fibabanka üzerinden hesap açan her müşteri, belirli bir şubeye bağlı olur. Bu şubede sizler için belirlenmiş bir müşteri temsilciniz olacaktır. Hesap kapatma işlemleri için doğrudan bu kişiyle bağlantı kurmanız gerekiyor. Müşteri temsilcisi sizlere yapmanız gereken işlemler hakkında bilgi verecektir.

Hesabınızla ilgili bazı sıkıntılardan dolayı iptal işlemi yapma niyetindeyseniz, müşteri temsilcisine bu sorunları iletebilirsiniz. Bankanız şikayet ettiğiniz konularda sizlere gerekli yardımları yapmaya çalışacaktır. Müşteri temsilcisiyle yaptığınız görüşme sonrasında doğrudan şubeye giderek imza karşılığı hesabınızı iptal edebilirsiniz. Hesap kapatma işlemleri için tarafınızdan herhangi bir ücret alınması söz konusu değildir. Yine bu aşamada hesabınızda herhangi bir para görünüyorsa, bu ücret de sizlere geri ödenir.

Fibabanka Hesap Kapatma Dilekçesi

Bağlı bulunduğunuz şubeden çok uzakta iseniz, hesap kapatma işlemleri için dilekçe başvuruları kullanabilirsiniz. Öncelikle hesap kapatma talebinizi içeren dilekçeyi yazmanız gerekiyor. Söz konusu dilekçede imzası olması gereken kişi, doğrudan hesabın sahibi olan kişidir. Bu dilekçeyi bağlı bulunduğunuz banka şubesine ulaştırarak hesap kapatma talebinde bulunabilirsiniz. Bu dilekçeyi faks yoluyla gönderebileceğiniz gibi, bulunduğunuz bölgedeki şube aracılığıyla da iletebilirsiniz. Dilekçeyi teslim ettikten sonra bankanızı arayarak gerekli sorgulama işlemlerini yapabilirsiniz.

Fibabanka Hesabımı Neden Kapatamıyorum?

Hesap kapatma işlemleri için bankaya dilekçe gönderen kişiler, bazı durumlarda ret cevabı alabiliyor. Öncelikle iptal ettirmek istediğiniz hesapta herhangi bir borç görünmemesi gerekiyor. Borcu olan hesapların kapatılabilmesi mümkün olmayacaktır. Ayrıca kapatmak istediğiniz hesaplarda otomatik ödeme talimatı olup olmadığına da bakmanız gerekiyor. Hesabınız üzerinde herhangi bir otomatik ödeme talimatı görünüyorsa, işlemleriniz banka tarafından yapılamayabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı