KREDİLER

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar Hangileridir

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

2017 yılında ev hanımları ve evde çalışan bayanlara yönelik, çeşitli alternatiflerle kredi veren bankalar vardır. İşi olmayan hanımlara kredi ve kredi kartı veren bankaları görmek artık mümkündür.

Evde Çalışan Hanımlara Kredi İmkanı

Maaş bordrosu olmayan hanımlara ve evde ek iş yapan bayanlara kredi sağlayan bankaların olduğunu belirttik. Evde ek iş yaparak para kazanan hanımlara kredi vermekte olan bankalar: Yapı Kredi, Akbank, TEB Bankası, İş bankası, HSBC, Vakıfbank, Şekerbank, Halkbank, Ziraat Bankası, Finansbank ve Denizbank’tır. Bu bankalar ev hanımlarına kredi veren bankalar olup, en uygun faiz seçenekleri sunmaktadır.

Ev Hanımlarına Sunulan Kredi İmkanındaki Detaylar

Bankalar kredileri ev hanımlarına kendi gelir belgeleri olmadıkları halde sunabilmektedir. Genellikle hanımların eşlerinin maaş bordrosunu göz önüne alarak kredi verebilmektedirler. Diğer bir seçenek, arsa, tarla tapusu ve taşınmaz gayrimenkul sahibi olmalarıdır. Ev hanımları bu seçeneklerden herhangi birine sahip olduğu takdirde bankalardan ihtiyaç kredisi kullanabilmektedirler. Ev hanımları bunlara karşılık, devlet bankalarının tümünden 20.000 TL kredi çekebilmektedir. 24 ay vade tanınmaktadır.

Ev Hanımlarına Devlet Teşvik ve Hibe Kredi

18 yaşını doldurmuş ve üzeri olmak, 29 yaşından gün almamış bayanları işe alan işverenlerin bu çalışana ödemesi gereken primin 4 yıllık bölümünü işsizlik sigortası fonu karşılamaktadır. Eğer bu kişinin İş-kur kaydı var ise bu süre 54 aya kadar çıkmaktadır.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı izni olarak iş yeri açmak, iş kurma projesi olan ve hayata geçirmek isteyen ev hanımlarına 15.000 TL’ye kadar kredi verilmektedir. İş yeri açan bir bayanın aldığı krediyi olumlu yönde kullandığı görülürse, kredinin bir bölümü de hibe olarak ödenmektedir. Ayrıca bu kredi 24 ay süresince geri ödemesiz verilmektedir. 24 ayın sonunda 6 yıla eşit olarak taksitler halinde geri ödemesi gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı