BANKALAR

Ertelemeli Kredi Veren Bankalar

Ertelemeli Kredi Veren Bankalar

Ertelemeli Kredi veren bankalar 2016 yılına göre sayı olarak her geçen gün olarak artmaktadır. Bu bankalar en az 3 ay erteleme yapmaktadırlar. En çok TEB tercih edilmektedir. TEB 3 ay ertelemeli kredi veriyor ama ihtiyaç kredisi için faiz oranı çok yüksek orandadır. Banka ertelemeli kredi kullanılması durumunda ödemeyi hesaplarken banka kredi vadesinden 3 ayı düşerek hesaplama yapmakta aylık ödeme tutarı da yükselir.

Müşteri 36 ay vadeli ertelemeli kredi kullanmak istiyorsa banka 3 ay ertelemeli kredi veriyorsa kredi tutarı da 33 aya bölünerek hesaplamaktadır. Finansbank, müşterilerine çok uygun şartlarda kredi kullanma imkânı veriyor. Şimdi al Haziranda öde gibi sloganıyla kredi vermektedir.

Banka 3 ay ertelemeli kredide müşterisine 36 vadeli kredi kullanmalarını imkân sağlıyor. Bunu da 33 aya bölerek 3 ay kredi ödemesi yapmayan müşteri 4.ayında ödemeye başlıyor. HalkBankası, 4 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi vermektedir.

VakıfBank, kamu çalışanına ve OYAK üyelerine alacakları 120 ay vadeli 3 ay taksit ertelemeli konut kredisi vermektedir. İNG Bank, da 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi vermektedir. Akbank da 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi vermektedir. Şekerbank, 6 ay ertelemeli kredi veren bankalardan biridir.

Bankalar bu ertelemeli kredilerde müşterileriyle anlaşarak erteleme şartlarını da belirleye bilmektedir. Müşterilerin kredi notları düşük ise banka müşterisine fazla tolerans geçmez. Yapı Kredi Bankası, müşterilerine ertelemeli kredi vermektedir.

Ziraat Bankası tarım ve hayvancılıkla uğraşan müşterilerine de kredilerde erteleme yapmaktadır. Yapı Kredi Bankası, müşterilerinin durumuna göre erteleme yapmaktadır.

Ertelemeli kredi veren bankalarından kredi alırken bankaları belirlemiş oldukları vade ve faiz miktarlarını iyi gözden geçirmek lazım ve buna göre kredi çekmek gerekir. Kredi çekimlerinizde dikkatli olmanız gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı