KREDİLER

En Uygun Konut Kredisi

En Uygun Konut Kredisi

İnsanların hayatta en çok ve ilk isteyecekleri şey kesinlikle bir ev sahibi olmaktır. Günümüzde gayrimenkul Türkiye açısından gelişme göstermektedir. Gayrimenkulde yapılan yenilikler ve yatırımlar insanların ev sahibi olmasını kolaylaştırmıştır. Bu şekilde insanlar hayatta en çok istedikleri ve diledikleri şeye daha kısa süre de ulaşmaktadırlar.

Bankaların Rolü

Yapılan yatırımlar gayrimenkul de yapılan teknolojik ilerleme devlet katkıları ve yaptığı politikalar sayesin de ev sahibi olmak kolay bir hal aldı. Ama gel gelelim borç ile ev almak isteyenlere onlar da devletin ve bankaların yapmış olduğu ve izledikleri politikaları ve kampanyaları takip etmek zorundalar. Bu konuda bankaların rolü azımsanmayacak derecede ve bankalar insanlara en uygun konut kredisini nasıl sağlanacağını düşünmektedir. Bankalar müşterisi olmayanlara ve müşterilerine en uygun şekilde kredi sağlamak için çalışmaktadır.

Ev almayı düşünen vatandaşlar müşterisi olduğu ya da müşterisi olmadığı bir bankaya giderek oradan en güncel faiz oranlarını alabilir ve kredi geri ödemesini diğer bankalarla karşılaştırabilir. Rakamlar çok yüksek olduğu için faiz oranları ne kadar düşük olursa o kadar cebinizden çıkacak para o kadar az olacaktır. Vade sayısı da burada en önemli hususlardan biridir. En çok vadeyi ve en az faiz oranı veren bankayı bulmak için çalışmalısınız.

Konut Kredisi Faiz Oranları

Aşağıdaki liste de en uygun faiz oranları ve en az ve en fazla vade sayıları verilmiştir.

ING Bank Konut Kredisi Faiz Oranı %1,16 Minimum Vade: 3 Ay, Maksimum Vade: 120 Ay

Ziraat Bankası BİZ Ürün Paketi Konut Kredisi Faiz Oranı %1,14 Minimum Vade: 3 Ay, Maksimum Vade: 120 Ay

Fibabanka Güzel Evim Konut Kredisi Faiz Oranı %1,10 Minimum Vade: 3 Ay, Maksimum Vade: 120 Ay

Halkbank Canım Evim Konut Kredisi Faiz Oranı %1,13 Minimum Vade: 3 Ay, Maksimum Vade: 180 Ay

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı