KREDİ KARTI

Ek Kredi Kartı Nasıl Kapatılır?

Ek Kredi Kartı Nasıl Kapatılır?

Bazı kredi kartı kullanıcıları; uygun gördüğü hallerde, aile üyelerinden ya da kendi yakınlarından biri ya da birilerinin, kendi kredi kartı avantajlarından faydalanması için ek kart talep eder. Talep edilen ek kartlar, ek kart sahipleri tarafından kullanılır. Hesap yönetimini ve bütçe kontrolünü sağlamak isteyen kredi kartı kullanıcıları, ek kartın çıkartılmasına önem verirler.

Bazen de kredi kartı kullanıcıları, çeşitli sebeplerle ek kartları kapatma talebinde de bulunurlar. Ek kart kapatma talebinde bulunmak isteyen kredi kartı kullanıcıları; çeşitli prosedür ve kanallar aracılığıyla, işlemini yaptırır. Tercih edilen yöntem, tamamen kredi kartı kullanıcısının tercihine bağlı olarak değişir.

Müşteri Hizmetleri Kanalıyla Çözüm

7/24 çalışma sistemleri bulunan müşteri hizmetleri kanalıyla, bankadaki ek kart kapatma talebi gerçekleşir. Telefondaki müşteri temsilcileri aracılığıyla; belirli güvenlik sorularının doğru bir şekilde cevaplanması ve kimlik doğrulaması uygun şekilde yapıldıktan sonra, ek kredi kartları kullanıma kapatılır. Müşteri hizmetleri kanalıyla yapılan, ek kart kapama işleminde, sesli onay alınır.

İnternet Bankacılığı Kanalıyla Yapılan İşlemler

İnternet bankacılığı vasıtasıyla da, ek kart kapatma talebinde bulunulur. İnternet üzerinden, internet şubesine giriş işlemi sağlanır ve ek kart kapat sekmesinden, kredi kartına bağlı olan ek kart ya da ek kartların kapatma talebi gerçekleşir. Seçim yapıldıktan sonra; ek kart ya da kartlar kullanılmaz.

Banka Şubeleri Kanalıyla Sonuçlandırmak

Ek kartın kapanması için tercih edilen diğer bir seçenekse; yakınlarda bulunan bankanın şubelerinden bir tanesine başvurmaktır. Bankada ek kart kapatma talebiyle yetkili olan ilgili birimler, kredi kartına bağlı ek kart kapatma işlemini gerçekleştirirler. Ek kart kapatma işlemi yapılırken, kart sahibi mutlaka kimlik bulundurur. Konuyla ilgilenen yetkililer kimlik fotokopisi talep ederler ve prosedürlere uygun bir şekilde ilerleme sağlarlar. İşlemlerin sonunda, ek kart kullanıma kapanır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı