KRİPTO PARA

Bitcoin Cüzdanını Nasıl Yapılandırabilirim?

Bitcoin Cüzdanını Nasıl Yapılandırabilirim?

Bir “cüzdan” temel olarak bir banka hesabının kripto para birimlerini saklayabildiğiniz yeni devir adıdır. Bitcoin almanızı, depolamanızı ve sonra başkalarına göndermenizi sağlar. İki temel cüzdan türü vardır.

Sıcak bir cüzdan kendi bilgisayarınıza veya mobil cihazınıza yüklediğiniz cüzdan. Paranızın güvenliğini tam olarak kontrol ediyorsunuz, ancak internete bağlı bir cihazdaysa daha az güvenlidirler. İkinci cüzdanı ise bir donanım cüzdanı.

Paraları çevrimdışı saklayarak paraları korumak için yüksek düzeyde güvenlik sağlarlar. Çevrimdışı depolama, bitcoinlerinizi veya altcoinlerinizi bilgisayar korsanlarından uzak tutar. En popüler iki donanım cüzdan Ledger Nano S ve TREZOR’dur.

Yeni başlayanlar için tavsiye edilen ve en çok kullanılan dört ana cüzdan var.

Coinbase

Coinbase basit bir tasarıma ve yeni başlayanlar için mükemmel hale getiren çok sayıda yararlı özelliklere sahip bir web cüzdan.

Bitcoin’i e-posta ile gönderebilir ve alabilirsiniz..Coinbase’de aynı zamanda altcoinleri de doğrudan satın alıp satabilirsiniz. Bitcoin yatırımcılığına başladıysanız bu cüzdan size alım satım işlemleri öğrenme yolunu da açar

Electrum

Electrum, çok hızlı bir şekilde çok güçlü bir güvenlik seviyesi kurmanızı sağlayan bir yazılım cüzdanı. Basit kurulum işlemi sırasında, bilgisayarınızın başarısız olması durumunda tüm bit arkadaşlarınızı kurtarmanıza olanak tanıyan on iki kelime öbeği verilir.

Paranızın bilgisayar korsanlarına karşı korunmasına yardımcı olan varsayılan olarak cüzdan şifrelidir. Electrum, Windows, OSX ve Linux için mevcuttur ve yeni başlayanlar için önerilen yazılım cüzdanıdır.

Android için Bitcoin Cüzdan

Hareketlilik ve güvenlik arayanlar için basit başlıklı Bitcoin Cüzdan mobil uygulaması önerilir. Hem Android hem de BlackBerry OS için bir sürümü var.

Bu bir yazılım cüzdan, bu nedenle bitcoinleriniz üzerinde tam kontrol sahibi olursunuz. Cüzdanınızı birlikte verilen “Yedek Cüzdan” özelliğiyle birlikte yedeklediğinizden emin olun.

Diğer Cüzdanlar

Ayrıca birkaç tane daha cüzdan öneriliyor ancak Bitcoin kullanıcıları için değil.

Eğer daha fazla sorun yaşıyorsanız Armory, mümkün olan en üst düzeyde güvenlik gerektiren kullanıcılar için iyi bir seçimdir ve orijinal Bitcoin-Qt istemcisine de güvenilebilir ve nasıl kullanılacağını öğrenmeye de değerdir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı