BANKALAR

Bankaya Gitmeden Banka Hesabı Açmak

Bankaya Gitmeden Banka Hesabı Açmak

Öğrenci, emekli, çalışan, ev hanımı gibi kişilerde bir banka hesabı bulunuyor. Banka hesaplarının gerek maaş işlemlerinde gerek havale işlemlerinde kullanıldığı görülüyor.

İnsanlar banka hesabı açmak için bankalara gidilmesinin zorunlu olduğunu düşünüyorlar. Artık bu işlemleri yapmak için bankaya gidip sıra beklemek zorunda değilsiniz. Bankaya gitmeden açılan hesap adlarına şubesiz bankacılık deniliyor. Bu işlemler İnternet üzerinden kısa bir sürede yapılıyor.

Hangi Bankadan Hesap Açacağınızı Belirleyin

Araştırmalarınız sonucunda belirlediğiniz bankanın internet adresine girerek “Banka Hesap Açma” menüsünden ilgili yerleri doldurmanız ve ardından sisteme T.C. Kimlik fotokopinizi bırakmanız yeterli olacaktır.

Sözleşmeyi Nasıl İmzalayacağım?

Siz bankanın sitesinden hesap açma işleminizi gerçekleştirdikten sonra, banka kayıtlarda yazmış olduğunuz adresinize bir sözleşme nüshası gönderiyor. Bu sözleşme nüshasını imzalayıp kuryeye teslim ettiğiniz taktirde işleminiz sonlanmış oluyor.

Banka Kartıma Nasıl Ulaşacağım?

İmzalamış olduğunuz sözleşme banka tarafına ulaştıktan ve yetkili kişiler tarafından incelendikten sonra, sistemdeki kayıtlı adresinize banka kartınız gönderiliyor. Gelen banka kartınızla en yakın şubeden giriş yaparak, şifrenizi belirleyip kullanıma başlayabilirsiniz.

Her Bankanın Şubesiz Bankacılık Hizmeti Var Mı?

Genel olarak çoğu bankanın şubesiz bankacılık hizmeti bulunmuyor. İnternet üzerinden yapacağınız kısa bir araştırmanın sonunda şubesiz bankacılık hizmeti veren bankaları karşınıza çıkarabilirsiniz.

Şubesiz Bankacılığın Yararları Nelerdir?

Öncelikle bankaya gidip uzun bir sıra beklemiyorsunuz. Vaktinizden kazanmış oluyorsunuz. Üstelik tüm bankaları dolaşıp en iyi olanakları sormak içinde vakit kaybetmiyorsunuz. Bunun için size gereken tek şey bir internet ve bilgisayar.

Şubesiz Bankacılıktan Açılan Hesaplar Diğer Hesaplar İle Aynı Mı?

Şubesiz bankacılık hizmeti veren bankanın internet sitesinden yaptığınız başvuruda elinize geçen bankamatik kartı ile normal bir bankadan başvurup aldığınız bankamatik kartı aynıdır. Kullanım yerlerinde de bir farklılık yoktur.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı