KREDİLER

Bankalara Borcum Varken Yeni Kredi Alabilir Miyim?

Bankalara Borcum Varken Yeni Kredi Alabilir Miyim?

Yaşadığımız çağ içerisinde insan ihtiyaçlarının artması ve insan yaşamının daha pahalı bir hale gelmesi, insanları sürekli maddi bir kaynağa yöneltmektedir. Bu kaynak da genellikle bankalar olmaktadır.

Bankalardan kredi çeken bir kişi, kısa bir süre içerisinde yeni bir nakit paraya daha ihtiyaç duyabilmektedir. Bankaların kredi kullandırma konusunda elbette bazı kuralları bulunur. Bu noktada sizlerin krediniz devam ederken, yeni bir kredi alabilmenizi belirleyen esaslar olacaktır.

Borcu Düzenli Ödüyor Musunuz?

Devam etmekte olan kredinin vadeleri düzenli olarak ödeyip ödememeniz banka tarafından oldukça önemlidir. Borçları aksatan kişilerin bu aşamada kredisi devam ederken, yeni bir kredi çekebilmesi mümkün değildir. Zira banka öncelikle devam eden kredinizin vadelerini bitirmenizi isteyecektir.

Kredisinin vadelerini düzenli olarak ödeyen bir kişi, kredisi devam ederken başka bir kredi daha çekebilir. Elbette gelir durumunun da buna müsaade etmesi gerekir. Gelir durumunuz yeterli seviyede değilse, banka sizlere yine kredi kullandırmayacaktır.

Gelir Durumunuz Nedir?

Krediniz devam ederken yeni bir kredi daha çekmeniz demek, aylık ödeyeceğiniz taksiti iki katına çıkarmak demektir. Bu da elbette gelir durumunu belli oranda zorlayan bir durumdur.

Krediniz devam ederken yeni bir kredi daha çekmek istiyorsanız gelir durumunuzun yeterli seviyede olması gerekir. Örneğin; 10 bin TL’lik ihtiyaç krediniz devam ederken, 5 bin TL değerinde yeni bir kredi çekmek için tekrardan bankaya başvurdunuz.

Burada kredinin aylık hesaplaması yapıldıktan sonra ortalama olarak gelir durumunuzun aylık 3 bin TL civarı olması beklenir.

Gelir durumunun yanı sıra bankanın elbette kişilerde arayacağı bir diğer şart da kredi notunun yeterli seviyede olmasıdır. Borcunu düzenli ödemeyen kişilerin kredi notu banka tarafından aşağıya çekildiği için, yapacağınız kredi başvuruları da bu gerekçeyle reddedilir.

İlgili Makaleler

3 Yorum

 1. Ben engelliyim bir kredim var SSK ki çalışıyorum çok başvurun varmış onaylanmiyor napmam lazim

 2. *% 3 faizli kredi oranı sunar
  * Nakitsiz Girişimci İçin Sigorta
  * Para garantisi
  * 10,000 TL’den 100,000,000 TL’ye kadar kredi teklifi

  İyi kredi puanıyla, Credit Financier Home, bireysel veya şirket veya kooperatif derneklerine, endüstriyel ve kişisel çıkarlar için teminatlı krediler ve teminatsız krediler sunar.

  İletişim Adresi:
  WhatsApp: +15184181390
  Doğrudan posta:
  creditfinancierhome@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı