BANKALAR

Banka Müdürü Nasıl Olunur Şartları Neler Güncel 2017

Banka Müdürü Nasıl Olunur Şartları Neler Güncel 2017

Her banka çalışanı için banka müdürü olmak öncelikli hedefleri arasındadır. İşe giren her memur banka müdürü olmayı ister istemesine ama müdür olabilmek için bir takım deneyimler edinmelidir.

Müdür Olabilmenin Yolları Nelerdir?

Banka şubelerine müdür olarak atanabilmenin farklı seçenekleri bulunmaktadır. Bu seçenekler; bankada müfettiş yardımcısı olarak işe başlamak veya pazarlamacı olarak başlamak olarak nitelendirilir. Bunların yanında en zor seçenek olarak da bankada gişe memuru olarak işe başlamak yer almaktadır.

Bankada Müfettiş Yardımcı Olarak İşe Başlayarak Müdür Olmak: Bu seçenek banka müdürü olabilmek için en garanti seçenektir. Bu pozisyonda işe başlayan kişiler beş veya altı yılın sonunda pozisyonlarında en üst düzeye gelirler ve genel olarak başka şubelere müdür olarak atamaları gerçekleşir.

Bankada Pazarlamacı Olarak İşe Başlayarak Müdür Olmak: Bu pozisyonda işe başlayanlar ise genel olarak bireysel bankacılık alanında en üst seviyeye gelmelidir. Daha sonra kurumsal veya ticari bankacılık birimlerine geçiş yaparak deneyim kazandıktan sonra bölge müdürleri tarafından genel müdürlüklere şube müdürlüğü için önerilirler. Anlaşılacağı üzere bu yol sekiz on yıl arası gerektiren uzun bir yoldur. Bu süreci kısaltmak için iyi bir müşteri portföyü edinilmeli ve başka şubelere pazarlama elemanı olarak transfer olmalıdır.

Banka Veznelerinde İşe Başlayarak Müdür Olmak; bu pozisyonda işe başlayarak müdür olmak en zor olanıdır. Çünkü öncelikle vezneden çıkarak bankanın bireysel ya da kurumsal pazarlama kadrolarından birine girilmelidir. Bu alanlarda başarıyı yakaladıktan müdür olabilme seçeneğine sahipsiniz. Bu kişiler bankanın her biriminde çalışabilme avantajına sahip olmalarına rağmen, müdür olabilmek için diğer pozisyonlara göre en fazla süreyi kat etmek zorundadırlar.

Bir bankada işe başlamayı düşüyorsanız ilk önce genel müdürlükleri tercih etmelisiniz. Daha sonra bölge müdürlükleri ve en son seçenek olarak şubeleri seçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı