BANKALAR

ATM’den Günlük Para Çekme Limiti

ATM’DEN GÜNLÜK PARA ÇEKME LİMİTİ

Bankaların ilk olarak 7 gün 24 saat para çekme ve para yatırma işlemlerimiz için sunduğu ATM’lerde, gelişen teknoloji ile beraber yapılabilen işlem çeşidi artmıştır. Bundan 10 sene öncesine kadar, havale, EFT ve ödeme işlemlerimizi sadece banka kuyruklarında sıra bekleyerek yapabiliyorken, bugün tüm bu işlemleri ATM’ler üzerinden çok daha kısa sürede, sıra beklemeden yapıyoruz.

Hızla gelişmeye devam eden teknoloji, Mobil Bankacılık, İnternet Bankacılığı ve Telefon Bankacılığını hayatımıza katarak bizi ATM’lere kadar yürüme zahmetinden de kurtarıyor olsa bile, hala, hızlı ve kolay nakit para çekme ihtiyaçlarımız için tek çözüm ATM’lerdir. Kısıtlı para saklayabilme kapasitesi ve 24 saat boyunca, mümkün olan en çok sayıda insana hizmet verebilmesi için ATM’lerin günlük para çekme limiti bulunmaktadır.

Bankadan bankaya farklılık gösteren günlük para çekme limitleri Türkiye’nin en büyük 15 bankası için aşağıdaki gibidir;

ZİRAAT BANKASI: Günlük para çekme limiti 1500 TL’dir. Ziraat Bankası ATM’lerinde komisyon ödeyerek bu tutarın üzerinde para çekmeniz mümkündür. Emekli maaşını Ziraat Bankası’ndan alan müşterileri için günlük para çekme limiti bulunmamaktadır.

İŞ BANKASI: Günlük para çekme limiti 1500 TL’dir.

GARANTİ BANKASI: Günlük para çekme limiti 2000 TL’dir. Garanti Bankası kredi kartından günlük nakit avans çekme limiti 4000 TL’dir.

AKBANK: Günlük para çekme limiti, bankanın vermiş olduğu 7 farklı hesap kartına göre değişiklik göstermektedir. En yaygın olarak kullanılan NEO Kart ile günlük para çekme limiti 1500 TL’dir. Komisyon ödeyerek bu tutarın üzerinde para çekmeniz mümkündür.

YAPI KREDİ BANKASI: Günlük para çekme limiti, bireysel bankacılık müşterileri için 1000 TL, kişisel bankacılık müşterileri için 3500 TL, özel bankacılık müşterileri için 5000 TL’dir.

HALKBANK: Günlük para çekme limiti 1000 TL’dir.

VAKIFBANK: Günlük para çekme limiti 1500 TL’dir.

QNB FİNANSBANK: Günlük para çekme limiti 1500 TL’dir.

DENİZBANK: Günlük para çekme limiti 1990 TL’dir.

TEB: Günlük para çekme limiti 1000 TL’dir.

ING BANK: Günlük para çekme limiti 1000 TL’dir.

HSBC: Günlük para çekme limiti Visa Electron Hesap Kartları için 1500 TL, Advance Hesap Kartları için 2000 TL, Premier Hesap Kartları için 4000 TL’dir.

ODEABANK: Günlük para çekme limiti 1500 TL’dir.

ŞEKERBANK: Günlük Para çekme limiti 1000 TL’dir.

ALTERNATİF BANK: Günlük para çekme limiti 1500 TL’dir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı