KREDİ KARTI

Albaraka Türk Hicaz Kartı

Albaraka Türk bankacılığı müşterilerine sunduğu hizmetlere bir yenisini daha ilave etti. Son olarak kullanım alanına sunduğu Hicaz Kart hacca gitmeyi talep eden kişiler amaçlı özel olarak üretildi. Albaraka Türk Hicaz Kart ile hacca giden kişiler gereksinimleri olduğu süre talep ettikleri gibi harcama yapabilecek gerektiği süre nakit para çekebilecek. Kart dini görevlerini yerine getirmek isteyenler amaçlı özel bir dizayn ile üretildi. Kartın üstünde güllerin yer alması ve gül kokusuna sahip olması bütün bankacılık anlayışını değiştirdi.

Albaraka Türk 

Albaraka Türk bankası 1984 senesinde Ülkemiz’de ki ilk faizsiz bankacılık sistemini kullanan banka oluyor. Bankanın yurtiçi ve yurtdışında toplamda 202 tane şubesi yer alıyor. Ülkemiz’in ilk katılım bankası olması, İslami koşullara uyumlu bankacılık hizmeti yapması gibi etkenlerden ötürü birçok bireyin tercihi oluyor. Katılım bankasının mantığı ise banka müşterilerinden edinilen nakitlerin gayrimenkul, ticaret ve diğer alanlarda kullanılarak değerlendirilmesi sonucu olarak elde edilen kardan hisse verilmesi şeklindedir.

Bankanın yaptığı yatırımlar ve ticaret gibi işlemlerin sonucu olarak zarar etme riski de yer alıyor. Bu riskin eşit bir biçimde müşteriye yansıtılması ve müşterinin hesabında yer alan paranın düşmesi gibi vaziyetleri da doğuruyor. Fakat banka bu riskleri müşterilerine en az oranda yansıtmayı hedeflediği için alanında profesyonel yatırımcılar, fon takibi yapan kişiler gibi ekiplerle çalışıyor.

Hicaz Kart Detayları 

Bankanın müşterilerine sunduğu bu kart için daha detaylı bilgiyi şöyle açıklayabiliriz;

Hicaz kartı VISA, Maestro ile PLUS kartlarını destekleyen ATM’ lerde kullanılabilmektedir.

Kart için özel hac müracaat belgesi veya daha çeşitli bir belgeye ihtiyacınız olmuyor. Yalnızca kimliğiniz ile rastgele bir Albaraka Türk şubesine gitmeniz yeterlidir.
Kartı yalnızca yurtdışı veya yalnızca hacca yakın bölgelerde değil yurtiçinde de alış veriş ve diğer harcamalarda kullanabiliyorsunuz.

Kartı diğer bütün bankaların ATM’leri üzerinden belirli komisyonlar dahilinde kullanmanız mümkün olabiliyor.
Verilen bilgilerde hata veya eksik müracaat olmadığı müddetçe kartın banka müşterisine erişmesi için 1 iş günü geçmesi yeterli oluyor .
Kartı yurtdışında kullanırken TL, Dolar veya Euro olarak harcama yapabilirsiniz. Yapacağınız döviz harcamaları kart ekstrenize isterseniz TL isterseniz de döviz cinsinden yansıyacaktır.
Kart ile vergi borçları ödenebilir, döviz veya altın alım satımları yapılabilmektedir.

Kart tek kredi kartı değil banka kartı olduğu için hesabınızda yer alan paraları kullanarak yanınızda para taşıma riski ve çaldırma durumlarından da uzak kalmış oluyorsunuz.
Albaraka Türk Hicaz kartın diğer yurtdışında kullanılan kartlardan farkı ise uygun kesinti oranları oluyor. Diğer kartların yurtdışı kullanımlarında kocaman kesintiler yaşanmasından ötürü Albaraka Türk uygun kesinti oranlarını müşterilerine sunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı