KREDİLER

2. El Araç Kredisi Kaç Yaşa Kadar?

2. El Araç Kredisi Kaç Yaşa Kadar?

Tüm insanların ihtiyaç duyduğu gereksinimlerden biri de arabadır. Araba satın almak isteyen ihtiyaç sahipleri; bir çok talebe ihtiyaç sağlayan bankalar vasıtasıyla ‘Araç Kredisi’ adı altında, bankalara başvuru talebinde bulunurlar. Tüketici kredisine oranla daha fazla avantajları olan araç kredisinde, düşük faiz oranı bulunur. Araç kredilerinde, 48 aya kadar vadelendirme seçeneği bulunurken, tüketici kredileri 36 ay vade şeklinde kısıtlandırılır.

2.El Araç Kredisinde Yaş Kriteri

Alınmak istenen 2.el araç kredilerinde bazı yaş sınırları bulunur. Kanunen herhangi bir zorunluluk olmamasından dolayı, her banka farklı bir seçenek sunar. 2.el araç kredilerinde bilinen büyük bankaların; yaş ve kredi şartları seçeneklerine göre, ihtiyaç sahipleri talepte bulunur. Bankaların çoğu, ikinci el araç ihtiyacında kredi taleplerine olumlu sonuç verir. Krediyi alacak kişinin; kredi puanının belirlenen puanın üstünde olması ve belli bir gelirin üstünde olması, kredi taleplerinde olumlu sonuçlanır.

Bankaların Araç Kredi Seçenekleri

Garanti Bankası: Yeni uygulamasıyla en eski model taşıtlara araç kredisi veren banka, Garanti bankasıdır. 2.el araç kredisinde; 48 ay vade ile 10 yaşına kadar olan en eski modeller için, aracın bedeli kadar kredi sağlanmaz. 2.el araç kredilerinde; limit olarak 50.000 TL’ye kadar olan araçlar için, aracın %70’i kadar kredi sağlanır. Aracın 50.000 TL’den daha yüksek bir bedele sahip olması halinde, ilk 50.000 TL’ye kadar %30 ve kalan tutara da %50 peşinat şartı uygulanır.

Finansbank: 5 yaşa kadar olan araçlara 48 ay vade şartı bulunur. 8 yaşa kadar olan araçlara da, vade toplamıyla beraber 10 yaşı aşmayacak vadelendirme sunulur.

Ziraat Bankası: 48 ay vade, en fazla 5 yaşına kadar olan araçlara verilir.

ING Bank: 8 yaşına kadar olan 2.el araçlarda, 48 ay vade fırsatıyla araç kredisi verilir.

Vakıfbank: 48 aya varan vade fırsatları, 5 yaşına kadar olan araçlara sunulur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı